GCS: Încă 39 de persoane infectate cu COVID-19 au murit; numărul total al deceselor - 3.272

GCS: Încă 39 de persoane infectate cu COVID-19 au murit; numărul total al deceselor - 3.272

Alte 39 de persoane infectate cu noul coronavirus au murit, numărul total al deceselor în România ajungând la 3.272, informează, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

Potrivit GCS, în ultimele 24 de ore au fost înregistrate 39 de decese - 21 de bărbaţi şi 18 femei - ale unor pacienţi infectaţi cu noul coronavirus, internaţi în spitalele din Alba, Argeş, Bacău, Bistriţa-Năsăud, Buzău, Cluj, Dolj, Gorj, Hunedoara, Ialomiţa, Iaşi, Maramureş, Mureş, Sibiu, Timiş, Tulcea, Vaslui, Vrancea şi Bucureşti.

Dintre acestea, un deces a fost înregistrat la categoria de vârstă 30 - 39 de ani, 2 decese la categoria de vârstă 40 - 49 ani, 5 la categoria 50 - 59 ani, 9 decese la categoria de vârstă 60 - 69 ani, 12 decese la categoria de vârstă 70 - 79 ani şi 10 decese la categoria de peste 80 de ani.

Conform GCS, toate decesele înregistrate sunt ale unor pacienţi care au prezentat comorbidităţi. AGERPRES


populare
astăzi

1 Recorder / Documentar devastator despre starea Justiției din România, în ziua în care CCR decide dacă magistrații își merită pensiile speciale

2 Mesajul dur al unui profesor de Drept: Dacă un neurochirurg de 65 de ani poate opera, și un judecător poate pronunța divorțuri

3 Generalul format în SUA detonează miturile despre strategia americană și singurii români agreați de Trump

4 Culisele amânării CCR pentru după Crăciun a judecării sesizării Înaltei Curți privind reforma pensiilor magistraților

5 BREAKING Încep represaliile împotriva magistraților care au depus mărturie în documentarul Recorder despre Justiție. Primul e Laurențiu Beșu