GCS: Încă şase cazuri de infectare cu noul coronavirus, printre care un copil de un an

GCS: Încă şase cazuri de infectare cu noul coronavirus, printre care un copil de un an

Grupul de Comunicare Strategică (GCS) anunţă vineri noaptea confirmarea a încă şase cazuri de infectare cu noul coronavirus, printre care un copil de un an, din Bacău, numărul la nivel naţional ajungând la 95.

Potrivit sursei citate, este vorba despre un copil de un an din Bacău, contact cu mătuşa venită din Italia în 3 martie. Mătuşa este asimptomatică, urmând testarea acesteia.

O femeie de 41 ani, din Iaşi, care lucrează în Mureş, a venit din Dubai în 8 martie şi face naveta Iaşi-Bucureşti. Din 9 martie a mers la serviciu.

Celelalte cazuri sunt o femeie de 64 de ani, din Neamţ, venită din Italia în 9 martie, o femeie de 41 ani, din Iaşi, sosită din Franţa şi care este internată în Spitalul de Boli Infecţioase Iaşi din 13 martie, o femeie de 27 ani, din Caraş-Severin, sosită din Italia în 10 martie şi care este carantinată în Dâmboviţa şi un bărbat de 55 ani din Caraş-Severin, venit din Italia, carantinat în Dâmboviţa. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mini-autostrada Clujului, pregătită de inaugurare. Imagini de pe șantierul primului drum expres din nord-vestul României

2 BREAKING „De ce să sufere toată România din cauza celor 1.000 de șmecheri?” / Iancu Guda a publicat lista cu cei mai mari 1000 de datornici la stat

3 Surprinzătoarea postare a Ambasadei SUA la București...

4 România, Ciolacu, decembrie / „Goluri temporare de casă consecutive în Trezorerie”

5 VIDEO Priviți, accidentul cu șase mașini de pe Autostrada Soarelui, filmat de camera de la bordul unui vehicul