Guvern: Accesul jurnaliştilor în Palatul Victoria a fost restricţionat temporar pentru a preveni răspândirea COVID-19

Accesul jurnaliştilor în Palatul Victoria a fost restricţionat temporar pentru a preveni răspândirea coronavirusului, potrivit unei informări a Guvernului.

Sursa citată menţionează că măsura este una de "protecţie", iar presei îi vor fi furnizate informaţii prin intermediul platformelor de comunicare online.

Prim-ministrul interimar, Ludovic Orban, preşedinte al PNL, a anunţat vineri, la Parlament, că se va autoizola la Vila Lac 1 în urma confirmării coronavirusului la senatorul liberal Vergil Chiţac, care a participat la şedinţa BPN al PNL.

Acesta a precizat că nu va merge la consultările de la Cotroceni pe care preşedintele le-a convocat cu formaţiunile parlamentare în vederea desemnării unui nou premier. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...