Guvernul a schimbat din funcţie mai mulţi prefecţi şi subprefecţi

Guvernul a schimbat din funcţie mai mulţi prefecţi şi subprefecţi

Guvernul a decis, în şedinţa de luni, schimbarea din funcţie a mai multor prefecţi şi subprefecţi, printre care prefectul de Bacău.

Potrivit unui comunicat de presă remis luni AGERPRES de Guvern, prefectul de Bacău, Maricica-Luminiţa Coşa, a fost înlocuită cu Valentin Ivancea, care ocupase până acum funcţia de subprefect. În funcţia de subprefect a fost numit Paul-Claudiu Cotîrleţ.

Tot prin hotărâre de guvern, a fost destituită din funcţia de subprefect al judeţului Alba Monica Popescu, iar în locul său a fost numit Nicolae-Gheorghe Mera.

Au mai fost destituiţi subprefectul de Caraş-Severin, Cătălin-Ionuţ Hogea, subprefectul de Hunedoara, Dorel-Ovidiu Bretean, subprefectul de Sibiu, Horaţiu-Lucian Marian.

Constantin-Adrian Blănaru a fost desemnat subprefect al judeţului Iaşi. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Onestitate marca USR...

5 VIDEO A devenit doar o chestiune de moment până când Alexandra Stan va umbla goală pe stradă?