Haos la metrou. Călători dați jos din tren la Piața Unirii, după ce o ușă s-a defectat

O garnitură de metrou s-a defectat miercuri dimineață în Piața Unirii, iar călătorii care circulau spre nordul Capitalei au fost dați jos din tren.

Haos la metrou FOTO Captură video Antena 3

Haos la metrou FOTO Captură video Antena 3

Călătorii care circulau cu metroul miercuri dimineață din sud spre nordul Capitalei au fost dați jos din tren la oră de vârf.

O ușă nu se mai închidea și, din motive de siguranță, Metrorex a decis retragerea trenului d e pe traseu, de pe Magistrala M2.

În același timp, Metrorex a suplimentat numărul trenurilor, astfel încât să facă față numărului mare de călători la orele dimineții, când oamenii merg către locurile de muncă.

Sursa: adevarul.ro


Citește și:

populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Bolojan este demis / Moțiunea de cenzură a trecut cu 281 de voturi „pentru”

2 Urmează pasul doi... / Citiți declarația de după vot a lui Predoiu...

3 BREAKING Se scindează PNL? / Conducerea PNL a reconfirmat decizia de a nu mai face coaliție cu PSD: 34 pentru, 10 abțineri, 0 împotrivă

4 Violatorul evadat din Penitenciarul Craiova, ucis după ce nu s-a supus somațiilor

5 Moțiunea de cenzură, între alianță și sabotaj. Analiza consultantului politic George Rîpă despre planul secret al AUR