Hopa! Petrișor Peiu: Eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea

Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR, a declarat luni la Antena 3 că ”eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea”. El a făcut declarația după ce George Simion a început să negocieze cu Adrian Veștea pentru susținerea guvernului.

Petrișor Peiu a spus că se va retrage din prim-plan pentru că a fost pus într-o situație ridicolă, el anunțând constant că AUR nu va vota guvernul Veștea.

”Voi sta în banca mea, nu voi mai face declarații, iar la finalul mandatului voi ieși din politică”, a mai spus Peiu.


Citește și:

populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?