Hopa! Petrișor Peiu: Eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea
Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR, a declarat luni la Antena 3 că ”eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea”. El a făcut declarația după ce George Simion a început să negocieze cu Adrian Veștea pentru susținerea guvernului.
Petrișor Peiu a spus că se va retrage din prim-plan pentru că a fost pus într-o situație ridicolă, el anunțând constant că AUR nu va vota guvernul Veștea.
”Voi sta în banca mea, nu voi mai face declarații, iar la finalul mandatului voi ieși din politică”, a mai spus Peiu.
