Ialomiţa: 40 de percheziţii într-un dosar penal de proxenetism, cămătărie şi spălare de bani

Poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Ialomiţa desfăşoară, marţi dimineaţă, 40 de percheziţii la Feteşti, într-un dosar penal privind săvârşirea infracţiunilor de proxenetism, cămătărie şi spălare de bani.

"La primele ore ale dimineţii, poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Ialomiţa, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliţie Române şi a procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa, au descins pe raza municipiului Feteşti, la locuinţele unor persoane suspecte de săvârşirea infracţiunilor de proxenetism, cămătărie şi spălare de bani", se arată într-un comunicat de presă remis de IPJ Ialomiţa.

După încheierea percheziţiilor, 20 de persoane vor fi conduse la sediul poliţiei pentru audieri. AGERPRES


populare
astăzi

1 Alegeri Ungaria 2026 / Orban e pa, și-a recunoscut oficial înfrângerea! Cu tot cu Rusia și Trump...

2 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea

5 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”