Iohannis are autocar de campanie cu mese, frigider și pat -VIDEO

Klaus Iohannis va fi ajutat pentru deplasările din această campanie electorală de un autocar ultradotat, cu trei mese, cu frigider și chiar și cu pat.

Realitatea TV a prezentat un filmuleț cu noul autocar al lui Iohannis, care costă în jur de 300.000 de euro. El nu este însă cumpărat de PNL, ci doar închiriat pentru perioada campaniei.

 În 2011 preşedintele Statelor Unite, Barack Obama, a folosit în campania electorală pentru cel de-al doilea mandat un autocar ultrasecurizat, pus la dispoziţia sa de Serviciile Secrete americane, pe care-l puteți vedea de asemenea în filmulețul prezentat de Realitatea TV.

„Acum putem ajunge mult mai ușor în orice colț al țării, iar voi veți afla mai repede unde suntem”, a scris pe contul său de Facebook, purtătoarea de cuvânt a PNL, Alina Gorghiu.


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

2 Relaxare la admitere / Peste 40 de facultăți primesc studenți pe bază de dosar în 2026

3 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

4 Țara în care am ajuns să trăim... În alte vremuri, ăsta ar fi pățit-o rău de tot. Acum a pierdut doar o sinecură...

5 Băsescu: „Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni” / Fostul președinte îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”