Ionel Gane este noul antrenor al echipei CS Universitatea Craiova

Ionel Gane este noul antrenor al echipei CS Universitatea Craiova

Tehnicianul Ionel Gane a fost numit în funcţia de antrenor principal al echipei CS Universitatea Craiova, unde îl înlocuieşte pe Gabi Balint, informează site-ul oficial al grupării oltene, citat de Mediafax.

"Universitatea are antrenor craiovean. Conducerea clubului a ajuns la un acord cu Jerry Gane pentru preluarea băncii tehnice a echipei. Gane are un obiectiv clar: construirea unei echipe competitive, care să reprezinte cu onoare Craiova pe prima scenă fotbalistică a ţării. Jerry Gane are în palmares o promovare cu gruparea CS Turnu Severin. A antrenat în prima divizie echipele CS Turnu Severin şi Corona Braşov", scrie site-ul oficial al CSU Craiova.

Ionel Gane a apărat culorile Universităţii Craiova în 115 meciuri, marcând 31 de goluri. El a evoluat şi în Elveţia, pentru St.Gallen (117 meciuri - 52 goluri) şi Grasshopper (31 meciuri – 16 goluri).

 


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Onestitate marca USR...

5 VIDEO A devenit doar o chestiune de moment până când Alexandra Stan va umbla goală pe stradă?