JO 2020: Programul competiţiilor de sâmbătă 24 iulie

JO 2020: Programul competiţiilor de sâmbătă 24 iulie

Ziua de sâmbătă, a doua a Jocurilor Olimpice de la Tokyo, va oferi şi primele medalii, la ciclism pe şosea, haltere, judo, scrimă, taekwondo, tir cu arcul şi tir sportiv.

Programul întrecerilor de sâmbătă (ora României):
BADMINTON
sesiunea 1
03:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu mixt - grupe
03:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu feminin - grupe
03:00 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu feminin - grupe
04:20 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu masculin - grupe
05:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu masculin - grupe
Sesiunea 2
12:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu feminin - grupe
12:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu masculin - grupe
12:40 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu mixt - grupe
13:20 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu masculin - grupe
14:00 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu feminin - grupe

BASCHET 3X3
sesiunea 1
04:15 (Aomi Urban Sports Park) feminin: Rusia - Japonia
04:40 (Aomi Urban Sports Park) feminin: China - ROMÂNIA
05:35 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Polonia - Letonia
06:00 (Aomi Urban Sports Park) masculin: China - Serbia
sesiunea 2
08:00 (Aomi Urban Sports Park) feminin: Rusia - China
08:25 (Aomi Urban Sports Park) feminin: România - Japonia
09:00 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Rusia - China
09:25 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Serbia - Olanda
sesiunea 3
11:30 (Aomi Urban Sports Park) feminin: Italia - Mongolia
11:55 (Aomi Urban Sports Park) feminin: SUA - Franţa
12:40 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Letonia - Belgia
13:05 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Japonia - Polonia
sesiunea 4
15:00 (Aomi Urban Sports Park) feminin: Mongolia - SUA
15:25 (Aomi Urban Sports Park) feminin: Franţa - Italia
16:00 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Olanda - Rusia
16:25 (Aomi Urban Sports Park) masculin: Belgia - Japonia

BOX
sesiunea 1
05:00 (Kokugikan Arena) feminin - cat. 54-57 kg - preliminarii
05:30 (Kokugikan Arena) feminin - cat. 64-69 kg - preliminarii
06:03 (Kokugikan Arena) masculin - cat. 52-57 kg - preliminarii
07:24 (Kokugikan Arena) masculin - cat. 63-69 kg - preliminarii
08:12 (Kokugikan Arena) masculin - cat. 81-91 kg - preliminarii
sesiunea 2
11:00 (Kokugikan Arena) feminin - cat. 54-57 kg - preliminarii
11:48 (Kokugikan Arena) masculin - cat. 52-57 kg - preliminarii
13:24 (Kokugikan Arena) masculin - cat. 63-69 kg - preliminarii
14:27 (Kokugikan Arena) masculin - cat. +91 kg - preliminarii

CANOTAJ
sesiunea 1
02:30 (Sea Forest Waterway) simplu vâsle feminin - recalificări 1
02:40 (Sea Forest Waterway) simplu vâsle feminin - recalificări 2
02:50 (Sea Forest Waterway) simplu vâsle feminin - recalificări 3
03:00 (Sea Forest Waterway) simplu vâsle masculin - recalificări 1
03:10 (Sea Forest Waterway) simplu vâsle masculin - recalificări 2
03:20 (Sea Forest Waterway) simplu vâsle masculin - recalificări 3
03:30 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin - recalificări
03:40 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin - recalificări
03:50 (Sea Forest Waterway) dublu rame feminin - seria 1
04:00 (Sea Forest Waterway) dublu rame feminin - seria 2
04:10 (Sea Forest Waterway) dublu rame feminin - seria 3
04:20 (Sea Forest Waterway) dublu rame masculin - seria 1
04:30 (Sea Forest Waterway) dublu rame masculin - seria 2
04:40 (Sea Forest Waterway) dublu rame masculin - seria 3
04:50 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin categorie uşoară - seria 1
05:00 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin categorie uşoară - seria 2
05:10 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin categorie uşoară - seria 3
05:20 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin categorie uşoară - seria 1
05:30 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin categorie uşoară - seria 2
05:40 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin categorie uşoară - seria 3
05:50 (Sea Forest Waterway) patru rame feminin - seria 1
06:00 (Sea Forest Waterway) patru rame feminin - seria 2
06:10 (Sea Forest Waterway) patru rame masculin - seria 1
06:20 (Sea Forest Waterway) patru rame masculin - seria 2

CICLISM PE ŞOSEA
05:00 (Fuji International Speedway) cursa masculină pe şosea

ECHITAŢIE
11:00 (Equestrian Park) Dresaj individual şi pe echipe Grand Prix - calificări - prima zi

FOTBAL FEMININ
10:30 (Sapporo Dome) Grupa E: Chile - Canada
11:00 (Miyagi Stadium) Grupa F: China - Zambia
11:30 (Saitama Stadium) Grupa G: Suedia - Australia
13:30 (Sapporo Dome) Grupa E: Japonia - Marea Britanie
14:00 (Miyagi Stadium) Grupa F: Olanda - Brazilia
14:30 (Saitama Stadium) Grupa G: Noua Zeelandă - SUA

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
04:00 (Ariake Gymnastics Centre) calificări masculin - Subdiviziunea 1
08:30 (Ariake Gymnastics Centre) calificări masculin - Subdiviziunea 2
13:30 (Ariake Gymnastics Centre) calificări masculin - Subdiviziunea 3

HALTERE
03:50 (Tokyo International Forum) categoria 49 kg feminin - Grupa B
07:50 (Tokyo International Forum) categoria 49 kg feminin - Grupa A

HANDBAL MASCULIN
03:00 (Yoyogi National Stadium) Grupa A: Norvegia - Brazilia
05:00 (Yoyogi National Stadium) Grupa A: Franţa - Argentina
08:15 (Yoyogi National Stadium) Grupa B: Suedia - Bahrain
10:15 (Yoyogi National Stadium) Grupa A: Germania - Spania
13:30 (Yoyogi National Stadium) Grupa B: Portugalia - Egipt
15:30 (Yoyogi National Stadium) Grupa B: Danemarca - Japonia

HOCHEI PE IARBĂ
sesiunea 1
03:30 (Oi Hockey Stadium) Grupa A (masculin): Japonia - Australia
05:45 (Oi Hockey Stadium) Grupa B (masculin): Olanda - Belgia
sesiunea 2
04:00 (Oi Hockey Stadium) Grupa A (masculin): Noua Zeelandă - India
06:15 (Oi Hockey Stadium) Grupa A (masculin): Argentina - Spania
sesiunea 3
12:30 (Oi Hockey Stadium) Grupa B (masculin): Marea Britanie - Africa de Sud
14:45 (Oi Hockey Stadium) Grupa A (feminin): Olanda - India
sesiunea 4
13:00 (Oi Hockey Stadium) Grupa B (masculin): Canada - Germania
15:15 (Oi Hockey Stadium) Grupa A (feminin): Irlanda - Africa de Sud

ÎNOT
sesiunea 1
13:02 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt masculin - serii
13:28 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m fluture feminin - serii
13:48 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber masculin - serii
14:30 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt feminin - serii
14:55 9Tokyo Aquatics Centre) 100 m bras masculin - serii
15:15 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă feminină 4x100 m liber - serii

JUDO
sesiunea 1
05:00 (Nippon Budokan) cat. 48 kg feminin - primul tur
05:00 (Nippon Budokan) cat. 60 kg masculin - primul tur
05:45 (Nippon Budokan) cat. 60 kg masculin - optimi de finală, cat. 48 kg feminin - optimi de finală
sesiunea 2
11:00 (Nippon Budokan) cat. 48 kg feminin - recalificări, cat. 60 kg masculin - recalificări
cat. 48 kg feminin - meci pentru medalia de bronz
cat. 48 kg feminin - meci pentru medalia de bronz
cat. 48 kg feminin - meci pentru medalia de aur
cat. 60 kg masculin - meci pentru medalia de bronz
cat. 60 kg masculin - meci pentru medalia de bronz
cat. 60 kg masculin - meci pentru medalia de aur

POLO PE APĂ FEMININ
08:00 (Tatsumi Water Polo Centre) Grupa B: Japonia - SUA
09:30 (Tatsumi Water Polo Centre) Grupa A: Canada - Australia
12:20 (Tatsumi Water Polo Centre) Grupa A: Africa de Sud - Spania
13:50 (Tatsumi Water Polo Centre) Grupa B: China - Rusia

SCRIMĂ
03:00 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - primul tur
03:30 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - primul tur
03:55 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - turul al doilea
05:55 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - turul al doilea
07:35 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - optimi de finală
08:35 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - optimi de finală
09:25 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - sferturi de finală
09:55 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - sferturi de finală
12:00 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - semifinală 1
12:30 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - semifinală 2
13:00 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - semifinală 1
13:25 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - semifinală
13:50 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - meciul pentru bronz
14:20 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - meciul pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - meciul pentru aur
15:15 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - meciul pentru aur

SOFTBALL
04:00 (Yokohama Baseball Stadium) primul tur: Australia - Canada
08:30 (Yokohama Baseball Stadium) primul tur: SUA - Mexic
14:00 (Yokohama Baseball Stadium) primul tur: Japonia - Italia

TAEKWONDO
sesiunea 1
04:00 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - calificări
04:14 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - optimi de finală
04:28 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - optimi de finală
08:00 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - sferturi de finală
08:15 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - sferturi de finală
10:00 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - semifinală
10:15 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - semifinală
10:30 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - semifinal
10:45 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - semifinală
sesiunea 2
13:00 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - recalificări
13:15 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - recalificări
14:30 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - meci pentru medalia de bronz
14:45 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - meci pentru medalia de bronz
15:00 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - meci pentru medalia de bronz
15:15 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - meci pentru medalia de bronz
15:30 (Makuhari Messe) cat. 49 kg feminin - meci pentru medalia de aur
15:45 (Makuhari Messe) cat. 58 kg masculin - meci pentru medalia de aur

TENIS
05:00 (Ariake Tennis Park) simplu feminin - primul tur
05:00 (Ariake Tennis Park) simplu masculin - primul tur
05:00 (Ariake Tennis Park) dublu masculin - primul tur
05:00 (Ariake Tennis Park) dublu feminin - primul tur

TENIS DE MASĂ
sesiunea 1
03:00 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu feminin - turul preliminar
04:30 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu masculin - turul preliminar
05:15 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) dublu mixt - optimi de finală
sesiunea 2
08:15 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu feminin - turul 1
08:15 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu masculin - turul 1
sesiunea 3
13:30 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu feminin - turul 1
13:30 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu masculin - turul 1

TIR CU ARCUL
03:30 (Yumenoshima Final Field) echipe mixte - optimi de finală
08:15 (Yumenoshima Final Field) echipe mixte - sferturi de finală
09:31 (Yumenoshima Final Field) echipe mixte - semifinală
09:50 (Yumenoshima Final Field) echipe mixte - semifinală
10:25 (Yumenoshima Final Field) echipe mixte - meci pentru medalia de bronz
10:45 (Yumenoshima Final Field) echipe mixte - meci pentru medalia de aur

TIR SPORTIV
02:30 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat 10 m feminin - calificări
04:45 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat 10 m feminin - finala
07:00 (Asaka Shooting Range) pistol cu aer comprimat 10 m masculin - calificări
09:30 (Asaka Shooting Range) pistol cu aer comprimat 10 m masculin - finala

VOLEI MASCULIN
03:00 (Ariake Arena) Grupa A: Italia - Canada
05:05 (Ariake Arena) Grupa B: Brazilia - Tunisia
08:20 (Ariake Arena) Grupa B: Rusia - Argentina
10:25 (Ariake Arena) Grupa A: Japonia - Venezuela
13:40 (Ariake Arena) Grupa A: Polonia - Iran
15:45 (Ariake Arena) Grupa B: SUA - Franţa

VOLEI PE PLAJĂ
sesiunea 1
03:00 (Shiokaze Park) feminin - grupe preliminare
04:00 (Shiokaze Park) masculin - grupe preliminare
sesiunea 2
09:00 (Shiokaze Park) feminin - grupe preliminare
10:00 (Shiokaze Park) masculin - grupe preliminare
sesiunea 3
14:00 (Shiokaze Park) feminin - grupe preliminare
15:00 (Shiokaze Park) masculin - grupe preliminare
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Gabriela Badea) 

 

*

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 CULISE „Veți muri toți, Și mă omorâți și pe mine” / Propoziția cu care președintele l-a eliminat pe Cîțu din sch…

2 ULTIMA ORĂ Cîțu a cedat! Generalul Nicolae Ciucă, propunerea PNL pentru funcția de premier!

3 Ultimele informații certe

4 Da, e fata lui Țiriac! / Voi realizați că miliardarul s-a dus cu Laurette la Mamaia?

5 Un imbecil sinistru! Aceasta este adevărata față a PSD! Niște grohăitori în cloaca de prostie pe care au între…