JO 2022: România, locul 18 în proba de bob-2 feminin, după primele două manşe

JO 2022: România, locul 18 în proba de bob-2 feminin, după primele două manşe

România, în componenţa Andreea Grecu - Katharina Wick, ocupă locul 18 în proba de bob-2 feminin, după primele două manşe, desfăşurate vineri la Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing.

Grecu, portdrapelul României la ceremonia de închidere de duminică , şi Wick au reuşit un timp excelent în prima manşă, pe care au încheiat-o pe 9 (1:01.82), dar în manşa secundă au avut o evoluţie slabă, cu cel mai slab timp (1:02.47) dintre cele 20 de echipaje, astfel că ocupă la general locul 18, la 2 sec 24/100 de prima poziţie.

Germancele Laura Nolte şi Deborah Levi au fost cele mai rapide, cronometrate în 2 min 02 sec 05/100.

Manşele trei şi patru sunt programate sâmbătă, de la ora 14:00 (ora României), respectiv 15:30.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

4 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?