Kadîrov anunţă un plan grandios pentru „demilitarizarea ţărilor NATO”: „După Kiev, urmează Polonia”

Kadîrov anunţă un plan grandios pentru „demilitarizarea ţărilor NATO”: „După Kiev, urmează Polonia”

Liderul Ceceniei susţine că a vorbit cu asistentul său despre planurile de invadare a teritoriului ţărilor Organizaţiei Tratatului Atlanticului de Nord, în special Polonia, „cântărind argumentele pro şi contra” şi pregătind operaţiunile unităţilor cecene pentru un război la scară largă împotriva Ucrainei.

„Planurile sunt grandioase. Elaborăm deja un plan pentru demilitarizarea ţărilor NATO, iar după capturarea Kievului, prima în linie este Polonia”, a afirmat Kadîrov.

De asemenea, Kadîrov a mai menţionat că Apti Alaudinov a vizitat teritoriile ocupate din regiunea Lugansk şi a contribuit la preluarea controlului acesteia alături de „Miliţia Populară a LPR”.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Corina Caragea, luată prin surprindere în vacanța din Doha: „Te măriți cu mine? Du-te dracu!”

2 Monica Pop și prietenele sale, date afară dintr-un restaurant din Capitală. „S-a purtat execrabil”

3 Postarea lui Tusk care a aprins X-ul: mesaj direct către Washington, devenit viral în mai puțin de o zi

4 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”

5 „Nemuritorii” / șefii încremeniți în funcții publice din instituții-cheie