Lazio - CFR Cluj, în Conference League: Patronul Claudio Lotito, surprins dormind în timpul meciului!

CFR Cluj a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu 1-0, de Lazio Roma, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Conference League. Clujenii nu au putut evita înfrângerea deși au jucat în superioritate numerică din minutul 15, când de la italieni a fost eliminat Patric.

Jocul neatrăgător al italienilor și al românilor a făcut ca patronul italienilor, Claudio Lotito, să fie luat de somn în timpul meciului. Conform Corriere dello Sport, în jurul minutului 80 al jocului Lazio - CFR Cluj, Lotito (65 de ani), patronul şi preşedintele gazdelor, a adormit la loja oficială, ”ascuns” sub celebra pălărie.

Italienii au învins prin golul lui Ciro Immobile, din prelungirile primei reprize. ”Cu un om în plus, timp de 75 de minute, Clujul nu a fost periculos cu Lazio. Cu toate că diferenţa este de doar un gol, şansele sunt minime pentru Clujeni, la ceea ce au arătat în această seară. Nu au exista părţi pozitive în jocul CFR-ului din această seară”, a relatat Tuttomercatoweb.

Claudio Lotito a tras un pui de somn în timpul partidei Lazio - CFR Cluj. Captură TV

Partida retur dintre CFR şi Lazio se va juca pe 23 februarie, de la ora 19.45, la Cluj-Napoca.

2 Americanii au venit la București pentru Halep. „A fost ca și cum m-ar fi lovit un camion”

3 „Încercați să deschideți negocierile, implicați-i pe chinezi și puneți arma pe masă”