Liga I: CFR Cluj - Dinamo 1-1

CFR Cluj și Dinamo București au terminat nedecis, 1-1 (1-1), duminică seara, la Cluj-Napoca, într-o partidă din etapa a 23-a a Ligii I de fotbal. CFR a deschis scorul prin croatul Antonio Jakolis (10), iar Dinamo a egalat zece minute mai târziu, prin alt croat, Antun Palic (20).

CFR a solicitat un penalty în minutul 43, când Cristian Lopez a căzut în careul lui Dinamo după un contact cu Ante Puljic.

Dinamo e neînvinsă de șapte partide, în care a înregistrat cinci victorii și două egaluri.

CFR nu a mai câștigat de șapte etape, având patru egaluri și trei eșecuri.

CFR 1907 Cluj-Napoca — FC Dinamo București 1-1 (1-1), Stadion ''Constantin Rădulescu" — Cluj-Napoca
Au marcat: Antonio Jakolis (10), respectiv Antun Palic (20).
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Mircea Orbuleț (București), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Adrian Illyes (Ploiești)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) — CCA, Mihai Stancu (București) — LPF

1 „Încercați să deschideți negocierile, implicați-i pe chinezi și puneți arma pe masă”

2 Vă prezentăm imagini cu noi consilieri aleși în Burnley și Leeds...