Liga I: CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timișoara 1-0, în play-out

CS Universitatea Craiova a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 1-0 (0-0), duminică, pe stadionul Extensiv din Bănie, într-un meci din etapa a treia a fazei play-out a Ligii I de fotbal. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 70 de Nuno Rocha, la capătul unei faze la care au mai contribuit Andrei Ivan și Simon Măzărache.

Cu un minut înainte de gol, oaspeții au trimis mingea în bară prin Ovidiu Popescu.

Și craiovenii au avut o bară, prin Andrei Ivan (34).

Echipa gazdă a terminat în zece oameni, după ce Valentin Iliev s-a sacrificat și a primit un cartonaș roșu pentru fault în postură de ultim apărător la Cristian Bărbuț. Tot Iliev îl oprise in extremis pe Bărbuț în minutul 77.

În sezonul regulat, ambele meciuri s-au terminat la egalitate, 1-1.

ACS Poli are o singură victorie în ultimele zece etape (cinci egaluri, patru eșecuri).

CS Universitatea Craiova — ACS Poli Timișoara 1-0 (0-0), stadion "Extensiv" — Craiova
A marcat: Nuno Rocha (70).
Cartonaș roșu: Valentin Iliev (CSU, 90+3).
Arbitru: Horațiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenți: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Vasile Marinescu (București); arbitri asistenți adiționali: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin), Andrei Florin Chivulete (București); arbitru de rezervă: Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Marin Petrache (Săbăreni/Giurgiu) — LPF

3 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”

4 VIDEO Priviți aceste imagini apocaliptice cu pădurea care oferea protecție militarilor ucraineni în fața dronelor rusești...

5 Expert despre porcăria comisă de E.ON: Este o înșelătorie, oamenii nu au ce să facă pentru că nu mai există concurență