Liga I: FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş 1-2, în play-out

Bucureşti, 31 mar /Agerpres/ - Gaz Metan Mediaş a învins-o în deplasare pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (0-0), sâmbătă, într-un meci din etapa a treia a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Deşi aveau doi oameni mai puţin, medieşenii au marcat de două ori, prin Ely Fernandes (70), la primul său gol în liga I, şi Mario Rondon (81). Marius Constantin (55), Darius Olaru (60) au primit cartonaşe roşii de la oaspeţi, în decurs de cinci minute. FC Voluntari, care a avut un jucător eliminat în prima repriză (Adrian Bălan, min. 17), a redus din diferenţă prin Florin Cernat (88 - penalty), după un fault comis de Sokratis Fytanidis asupra lui Gabriel Deac.

În sezonul regulat, FC Voluntari s-a impus în tur cu 2-1, iar în retur scorul a fost egal, 1-1.

Gaz Metan a obţinut a doua victorie consecutivă.

FC Voluntari - CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (0-0), stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari
Au marcat: Florin Cernat (88 - penalty), respectiv Ely Fernandes (70), Mario Rondon (81).
Cartonaşe roşii: Adrian Bălan (FC Voluntari, 17), Marius Constantin (Gaz Metan, 55), Darius Olaru (Gaz Metan, 60).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: George Rădulescu (Bucureşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Cristian Vasc (Târgu Lăpuş) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)

5 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”