LOVITURĂ NĂUCITOARE pentru Radu Moraru

Radu Moraru / FOTO: 10 tv

RADU MORARU luase decizia de a candida pe lista PER pentru Parlamentul European, renunţând temporar la realizarea emisiunii "Naşul", aşa cum prevede legea electorală.

Biroul Electoral Central a admis, miercuri, listele de candidaţi depuse de alianţa PSD-UNPR-PC, PNL, PDL, PMP, UDMR, PP-DD, Forţa Civică şi PNŢCD a anunţat purtătorul de cuvânt al BEC, Marian Muhuleţ.

Biroul Electoral Central a respins listele PRM în frunte cu Vadim Tudor, pe Mircea Diaconu şi listele candidaţilor Noua Republică a lui Mihai Neamţu.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Alegeri Ungaria 2026 / Când apar primele rezultate

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea