Lucrătură sau accident? Arhiva ANAF Filiaşi, distrusă într-un incendiu provocat de un scurtcircuit electric

Arhiva ANAF Filiaşi a fost distrusă într-un incendiu izbucnit duminică seară şi provocat de un scurtcircuit electric, transmite News.ro.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţie de Urgenţă Dolj au anunţat că pentru stingerea incendiului a intervenit o maşină de pompieri.

”În jurul orei 23.00, s-a intervenit cu o autospecială de lucru cu apă şi spumă pentru lichidarea unui incendiu izbucnit, într-o încăpere la materiale de papetărie. Incendiul a fost lichidat în limitele găsite. Cauza probabilă de producere a incendiului fiind scurtcircuit electric”, au afirmat reprezentanţii ISU Dolj.

Ei au adăugat că în urma incendiului au ars dosare şi mobilier.

În încăperea respectivă se afla arhiva ANAF Filiaşi.


populare
astăzi

1 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

2 US Open / Alcaraz și Serena Williams, surpriza serii; cine luptă în semifinale la dublu mixt

3 Senzaționalul interviu al lui Alexander Dughin: „Războiul Rusiei împotriva Rusiei. Uniunea Sovietică nu ar fi trebuit să fie distrusă în 1991”

4 „Eu mor cu crucea în mână dacă a luat un leu” / Fănel Bogos povestește cum a ajuns în biroul lui Bolojan și ce a discutat cu premierul

5 Via Carpatia / Autostrada pan-europeană de 3.000 km, gata până în 2030. România, nod strategic