Mai sunt 4 zile pentru înscrierea în programul „Rabla pentru electrocasnice”

Mai sunt 4 zile pentru înscrierea în programul „Rabla pentru electrocasnice”

Mai sunt 4 zile până când expiră perioada de înscriere pentru programul „Rabla pentru electrocasnice”, etapa de iarnă. Fondurile puse la dispoziţie de stat pentru achiziţia de aparate electronice sau electrocasnice care consumă puţin sunt de 34.000.000 de lei. Voucherele au valori cuprinse între 500 de lei pentru un laptop sau de 200 de lei, care este valoarea cea mai mică pentru un aspirator. Înscrierile se fac accesând aplicaţia specială de pe site-ul Administraţiei Fondului pentru Mediu. Cea de a doua ediţie de anul acesta a programului se desfăşoară la fel ca prima, etapizat, iar primele vouchere vor fi emise îoncepând cu 26 noiembrie pentru maşini de spălat şi frigidere – au valoarea de 400 de lei.

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „O acțiune deliberată. Ne pregătim pentru cele mai rele scenarii”

4 Marele frate chinez. Cum trece lumea sub controlul Chinei

5 Traian Băsescu, avertisment sumbru pentru români: „Pe 28 Septembrie, seara, Putin şi ai lui pot fi la graniţa României”