Mama liderului PSD, Marcel Ciolacu, a murit

Mama președintelui PSD Marcel Ciolacu a decedat, în această dimineață, la spital, unde se afla internată de mai multe zile. Pe data de 12 septembrie ar fi împlinit 85 de ani.

Deputatul social-democrat Mihai Fifor a postat un mesaj de condoleanțe, pe pagina sa de Facebook.

”Gânduri pioase de regret, din partea mea și a colegilor din organizația PSD Arad, în aceste momente de grea încercare pentru președintele nostru, Marcel Ciolacu, prilejuite de pierderea mamei sale. Dumnezeu să o ierte și să o odihnească în pace! Sincere condoleanțe!”, scrie fostul ministru al Apărării.

Un mesaj de condoleanțe a fost trimis și de președintele PSD Mehedinți și Președinte al Consiliului Județean Mehedinți:

”Îmi exprim regretul pentru momentele de grea încercare prin care trece președintele PSD, Marcel Ciolacu, după pierderea pe care a suferit-o!

Binecuvântare și alinare în această perioadă de mare tristețe sufletească!

Sincere condoleanțe din partea mea și a colegilor din cadrul PSD Mehedinți!”, scrie Aladin Georgescu, tot pe pagina sa de socializare.

În urmă cu șapte ani, Marcel Ciolacu și-a pierdut și tatăl, fost pilot militar, diagnosticat cu cancer.


populare
astăzi

1 De citit... / Iancu Brânză, creierul economic al unui premier fără suflet

2 Un pilot ucrainean de drone a făcut o descoperire neașteptată într-un depozit al trupelor rusești

3 Statul a închis ferma cu vaci Black Angus a lui Gigi Nețoiu de la Cetate. Afacerea funcționa în afara legii

4 HARTA zonelor din România cu cel mare strat de zăpadă după viscol. Care sunt cele mai afectate zone

5 „Dorelul care a luat decizia asta ar trebui dat afară” / Reacțiile românilor care au primit Ro-Alert la 4 dimineața în urma codului de ninsori