Maramureş: Şapte persoane, reţinute după bătaia cu săbii şi cuţite din Baia Mare

Şapte persoane din cele zece implicate în incidentele din faţa unui market din municipiul Baia Mare au fost reţinute de poliţişti pentru 24 de ore, a anunţat, miercuri seara, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Florina Meteş.

Potrivit acesteia, în baza probatoriului administrat, poliţiştii au dispus reţinerea pentru 24 de ore a şapte persoane implicate în starea conflictuală de marţi din zona unui magazin băimărean. Cei şapte au fost introduşi în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliţie al judeţului Maramureş.

Persoanele reţinute vor fi prezentate joi instanţei competente, cu propunere de arestare preventivă.

Totodată, sub coordonarea procurorului, poliţiştii continuă cercetările pentru documentarea întregii lor activităţi infracţionale sub aspectul comiterii infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice, distrugere şi lovire sau alte violenţe. AGERPRES


populare
astăzi

1 Alegeri Ungaria 2026 / Primele rezultate parțiale oficiale

2 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea

5 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”