Maria Șarapova, în sferturi la Roma

Jucătoarea rusă de tenis Maria Șarapova, cap de serie nr. 3, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Roma, dotat cu premii în valoare de 2.428.490 dolari, în urma victoriei obținute joi în două seturi, 6-3, 6-3, într-o oră și 32 de minute, în fața Bojanei Jovanovski, jucătoare din Serbia venită din calificări.

Foto: (c) Xie Haining / XINHUA

În sferturi, Șarapova va juca împotriva câștigătoarei din meciul care le va opune pe românca Irina Begu și belarusa Victoria Azarenka.

AGERPRES (autor: Teodora Oprea, editor: Mircea Lazaroniu)


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Alegeri Ungaria 2026 / Partidul de opoziție TISZA a înregistrat 55% iar FIDESZ, partidul lui Viktor Orban, 38%

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea