Melania Trump își renegociază contractul prenupțial pentru a proteja fondul fiului ei

Melania Trump își renegociază contractul prenupțial pentru a proteja fondul fiului ei

Fosta primă doamnă a renegociat contractul prenupțial cu Trump pentru a proteja interesele financiare ale fiului ei, Barron, în vârstă de 17 ani, în timp ce problemele juridice și facturile soțului ei se adună, relatează Page Six.

FOTO: Shutterstock

FOTO: Shutterstock

În urma unei noi runde de probleme juridice pentru fostul președinte Donald Trump, după ce un judecător din statul New York a stabilit săptămâna aceasta că acesta a comis o fraudă prin faptul că și-a exagerat substanțial averea pentru afacerile sale, Melania și-ar fi luat măsuri de precauție.

Este „cel puțin a treia oară” când Melania își renegociază contractul prenupțial cu fostul președinte.

„Melania este cel mai mult preocupată de menținerea și creșterea unui fond financiar substanțial pentru fiul lor, Barron”, a declarat sursa, ea sperând să asigure „o sumă specifică, cel puțin” pentru adolescent.

Sursele au precizat că Melania dorea ca prin contractul prenupțial să obțină și ea mai mulți bani și proprietăți și că un nou „acord era necesar din cauza actualelor bătălii juridice” și a presiunii pe care acestea o exercită asupra averii lui Trump.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”