Meniu de interlop român în Franța...

Meniu de interlop român în Franța...

Un român ce își ispășește condamnarea într-o închisoare din Franța a postat un videoclip pe TikTok prin care arată ce meniu a primit la una dintre mesele din ziua respectivă.

La o singură masă, românul a primit pui shanghai, cartofi prăjiți, cola light, brânză topită, cașcaval, gem, maioneză, iaurt cu vanilie, iaurt natural, unt, alune și chec cu fructe.

”Sunt puțin dezamăgit pentru că mi-a dat Cola Light, nu știu de ce, eu beau Cola normal, dar nu mai contează pentru că a fost un meniu foarte bun, zic eu”, zice bărbatul în videoclip.

Filmarea a adunat multe comentarii, oamenii susținând că deținuții din Franța mănâncâ mai bine decât românii de rând.

”Cu ce medie se intră?”

”El mănâncă mai bine decât noi”

”Unde mă pot înscrie?”

”Unei mame care naște la spital și are nevoie de forță i se dă apă fiartă cu trei cartofi”, sunt câteva dintre comentarii

@damian.07.0 #prizonbreak #foryou #fyp #??? ♬ sunet original - DAMIAN


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?