Nicolae Stanciu, gol decisiv din lovitură liberă în Damasc – Al Hilal 1-1

Nicolae Stanciu, căpitanul naționalei României, a fost decisiv în egalul Damascului, de pe teren propriu, scor 1-1, cu liderul Al-Hilal. Stanciu a înscris direct din lovitură liberă de la 25 de metri, bătută cu pământul și a adus un punct formației pregătită de Cosmin Contra, scrie GSP.

Niciolae Stanciu e căpitanul naționalei României (FOTO: Sportpictures)

Stanciu a egalat la 1 în minutul 68, după ce Malcom, ex-Barcelona, a deschis scorul la minutul 9. Portarul Al-Hilal, Bono, fostul goalkeeper de la Sevilla, a atins mingea, dar nu a putut evita golul.

Damasc a primit vizita lui Al-Hilal și a vedetelor Neymar (31 ani), Malcom (26 ani), Aleksandar Mitrović (29 ani), Sergej Milinković-Savić (28 ani) și Kalidou Koulibaly (32 ani). Acesta a fost primul gol al românului la noua echipă, antrenată de Cosmin Contra, după transferal său de la Wuhan Three Towns.

2 După America Express, copiii Andreei Esca fac din nou echipă la Antena 1. Alexia Eram: „M-am simțit foarte bine la filmări”