Noapte bună, România!/În diaspora se votează în continuare pentru turul 2 al alegerilor prezidențiale.../Oficialii din secțiile de vot așteaptă o confirmare oficială pentru încheierea procesului electoral

În secția de votare din Bergamo, Italia, se votează în continuare, fără o hârtie oficială nu se poate opri votul. Oamenii care ajung aici primesc buletinele de vot și ștampilă și votează, procesul electoral este în desfășurare.

Oficialii de aici au primit informația că alegerile au fost anulate de la jurnaliști.

Se așteaptă primirea unei decizii oficiale de la Biroul Electoral Central prin care să fie informați că votul este anulat și secția se poate închide.


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă