O judecătoare de doar 32 de ani a fost găsită moartă în casă

Judecătoarea Andrada Ștefana Pavel a fost găsită moartă în casă de oamenii legii în cursul zilei de miercuri, 14 septembrie.

Aceasta avea 32 de ani și lucra la Judecătoria Gherla, însă ieri nu a mai ajuns la serviciu, scrie monitorulcj.ro.

Îngrijorați, colegii au alertat poliția, iar tânăra a fost găsită în casă fără suflare.

Consiliul Superior al Magistraturii a transmis în cursul zilei de 14 septembrie, un mesaj de condoleanțe:

„Consiliul Superior al Magistraturii îşi exprimă profundul regret pentru încetarea fulgerătoare din viaţă a doamnei PAVEL ANDRADA-ȘTEFANA, judecător în cadrul Judecătoriei Gherla şi transmite sincere condoleanţe familiei îndoliate. Dumnezeu să o odihnească!”, scrie în mesajul CSM.

Tânăra a fost numită judecător stagiar în 2019. După doi ani, Andrada Ștefana Paul a fost numită judecător prin decret al președintelui țării, la Judecătoria Gherla, unde a făcut parte și din colegiul de conducere, potrivit clujust.ro.

Tânăra ar fi avut probleme de sănătate, însă încă nu se știe în ce împrejurări a murit, conform aceleași surse.


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...