O persoană decedată şi una rănită, în urma coliziunii dintre două autoturisme, în Maramureş

O persoană a decedat şi o alta a fost rănită în urma unui accident rutier produs, sâmbătă, pe DN19, în judeţul Maramureş, informează Poliţia Română.

Potrivit Centrului Infotrafic din cadrul IGPR, accidentul a avut loc la kilometrul 221, între Câmpulung la Tisa şi Săpânţa. Au fost implicate două autoturisme, care au intrat în coliziune frontală, după ce unul dintre acestea a pătruns pe contrasens.

"În urma impactului au rezultat două victime, dintre care una a decedat, iar cealaltă este conştientă, urmează a fi transportată la spital, pentru evaluarea medicală. Circulaţia rutieră se desfăşoară prin dirijarea poliţiei, pe un singur fir, alternativ", adaugă sursa menţionată. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

3 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

4 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver

5 Țara în care am ajuns să trăim...