Olt: Băiat de 15 ani, plecat de trei zile dintr-un centru de ocrotire din Caracal, căutat de poliţişti

Un băiat în vârstă de 15 ani, care a plecat acum trei zile dintr-un centru de ocrotire de tip familial din Caracal şi nu s-a mai întors, este căutat de poliţişti, au anunţat duminică reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Olt.

Minorul a plecat voluntar din centrul de tip familial din Caracal.

"Poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Olt desfăşoară activităţi de căutare a unui minor în vârstă de 15 ani, care în ziua de 12 martie a plecat voluntar din centrul de ocrotire de tip familial din municipiul Caracal şi nu s-a mai întors. Gulie Alexandru Cristian are 1,50 m înălţime, aproximativ 50 de kilograme, constituţie atletică. Are părul negru, drept, tuns scurt şi ochi căprui. La data plecării acesta purta pulover alb cu verde, blugi negri şi pantofi albi sport", au anunţat reprezentanţii IPJ Olt.

Persoanele care pot oferi informaţii în vederea găsirii minorului sunt rugate să anunţe poliţiştii sau să apeleze la 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...