Oțelul Galați a eliminat-o pe Universitatea Craiova în semifinalele Cupei României | VIDEO

Oţelul Galaţi s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), în prelungiri, în deplasare, în ultimul sfert de finală, scrie Agerpres.

Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi FOTO: Facebook/SCOtelulGalati

Golul partidei a fost marcat de portughezul Joao Lameira (114), dintr-o centrare a lui Mihai Adăscăliţei.

Gălățenii au dominat în cea mai mare parte a jocului, care s-a desfăşurat în jumătatea de teren a oltenilor, cu o prestaţie apatică într-un meci de obiectiv.

Oțelul a mai avut o ocazie mare, prin Teles (100), dar portarul David Lazar a intervenit și a reușit să apere.

Cea mai mare șansă a Univeristății Craiova a fost şutul lui Jovan Markovic (75), al cărui şut s-a dus pe lângă poartă.

În semifinale, Oţelul o va înfrunta pe Universitatea Cluj, în timp ce Corvinul Hunedoara va întâlni formaţiei FC Voluntari.

Universitatea Craiova - ACS SC Oţelul Galaţi 0-1 (0-0, 0-0), după prelungiri, Stadion „Ion Oblemenco” – Craiova

A marcat: Joao Lameira (114).

Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca);

arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca);

al patrulea oficial: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)

Arbitru video: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti);

arbitru asistent video: Rareş George Vidican (Satu Mare)

Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Mihai Duras (Bucureşti) - FRF

2 După America Express, copiii Andreei Esca fac din nou echipă la Antena 1. Alexia Eram: „M-am simțit foarte bine la filmări”