Paranghelia roşie de la Craiova, susţinută cu oamenii căraţi de 8 baroni

Paranghelia roşie de la Craiova va fi susţinută cu oamenii căraţi de 8 baroni. Din cei 6000 de pesedişti care vor participa ca spectatori la Consiliul Naţional lărgit al PSD, 5000 vor fi aduşi, cu autocare şi microbuze, din doar 8 judeţe, după cum urmează: Dolj-1200, Olt-600, Gorj-600, Mehedinţi-600, Teleorman-600, Argeş-500, Vâlcea-500, Dâmboviţa-400. Din restul ţării nu vor veni mai mult de o mie de participanţi.

Cum capacitatea Sălii Polivalente din Craiova este de doar 4215 locuri, aproape jumătate din spectatori vor urmări spectacolul, ca fraierii, în soare. Sau, după caz, în ploaie.


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...