Poli Iaşi a învins-o pe UTA Arad cu 1-0, în Superligă. Cine a marcat singurul gol al partidei

Politehnica Iaşi a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 19-a a Superligii de fotbal. Unicul gol al partidei a fost marcat de englezul Shayon Harrison (78), care a deviat în plasă centrarea lui Alin Roman.

Poli Iași a învins-o pe UTA FOTO Adevărul

Poli Iaşi venea după şase etape fără victorie, cinci egaluri şi un eşec.UTA nu pierduse în ultimele sale cinci deplasări, relatează Agerpres.

În tur, UTA s-a impus cu 1-0.

CSM Politehnica Iaşi - AFC UTA Arad 1-0 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi.

A marcat: Shayon Harrison (78).

Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); al patrulea oficial: Andrei Antonie (Bucureşti)

Arbitru video: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitru asistent video: Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca)

Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF

Sepsi - Dinamo București: Meciul s-a decis în prima repriză. Dinamo trebuia să beneficieze de două penaltyuri în prima parte a meciului

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-1 (2-0), luni seara, 4 decembrie 2023, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 18-a a Superligii de fotbal.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti a fost meciul de debut pentru noii antrenori ai celor două echipe, germanul Bernd Storck având parte de o victorie, în timp ce croatul Zeljko Kopic nu a reuşit un debut pozitiv. Gazdele aveau 2-0 după o jumătate de oră de joc, prin golurile marcate de Marius Ştefănescu (11, 30), dar în ciuda acestui fapt, Dinamo ar fi trebuit să primească două lovituri de la 11 metri. De fiecare dată a fost implicat fundașul formației Sepsi, Branislav Ninaj. Marius Avram a analizat fazele controversate, din prima repriză, în studioul Digi Sport și a dat acest verdict.

Dinamo a redus din diferenţă în debutul reprizei secunde, prin portughezul Goncalo Gregorio (51).

Sepsi OSK a ratat o ocazie uriaşă, prin slovacul Pavol Safranko (69), singur cu portarul din 7 metri.

Dinamo a forţat egalarea, dar Goncalo Gregorio (73), rămas cu portarul, a fost deposedat in extremis de Bogdan Oteliţă.

Dinamo a ajuns la 12 meciuri consecutive în campionat fără victorie, trei egaluri şi nouă eşecuri.

Sepsi OSK venea după două egaluri şi un eşec.

În tur, Sepsi OSK a câştigat cu 3-0.

2 După America Express, copiii Andreei Esca fac din nou echipă la Antena 1. Alexia Eram: „M-am simțit foarte bine la filmări”