Protestatarii din Piaţa Victoriei au aplaudat la aflarea deciziei Înaltei Curţi în cazul lui Dragnea

Protestatarii din Piaţa Victoriei au aplaudat la aflarea deciziei Înaltei Curţi în cazul lui Dragnea

Protestatarii adunaţi joi în faţa Guvernului au primit cu aplauze vestea condamnării la închisoare a liderului PSD, Liviu Dragnea.

Cele câteva sute de persoane prezente în Piaţa Victoriei au aplaudat şi au suflat în vuvuzele.

Oamenii au scandat "Demisia, demisia!", "Kovesi, Kovesi!" şi au fluturat steaguri tricolore şi ale Uniunii Europene.

Un complet de la Instanţa supremă l-a condamnat pe Liviu Dragnea, joi, la 3 ani şi 6 luni închisoare cu executare în dosarul "DGASPC Teleorman". Decizia nu este definitivă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

4 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”