PSG, victorie muncită pe terenul lui Guingamp, după golurile lui Neymar şi Mbappe

Paris Saint-Germain a obţinut sâmbătă o victorie muncită pe terenul lui Guingamp, cu 3-1, după golurile lui Neymar şi Kylian Mbappe (două), meciul jucându-se în etapa a 2-a a campionatului de fotbal al Franţei.

Guingamp a avut o primă repriză foarte bună şi a condus meritat la pauză cu golul lui Nolan Roux din minutul 20. Neymar, titular, a egalat din penalty în min. 53, iar Mbappe, intrat la pauză, a punctat în min. 82 şi 90.

PSG, campioana en titre, este lider provizoriu, cu 6 puncte, în aşteptarea celorlalte meciuri ale etapei.

Vineri, în prima partidă a rundei, nou-promovata Reims a reuşit surpriza, 1-0 acasă cu Olympique Lyon, prin golul lui Pablo Chavarria (32).
AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Adrian Dădârlat)

1 VIDEO „Ucrainenii au luat 8.000 de telefoane mobile și le-au pus pe stâlpi de doi metri, așa detectează dronele Shahed”

2 Retragerea lui Piedone a devenit o chestiune de zile...