Răsturnare de situație?/Fanii Craiovei au provocat întreruperea partidei cu Sepsi pentru a se răzbuna pe Mititelu jr.

Arbitrul Andrei Chivulete a oprit meciul dintre Sepsi Sf. Gheorghe și FCU Craiova, scor 0-0, în minutul 24 al primei reprize.

Ce s-a întâmplat? Mai multe scandări rasiste, xenofobe, s-au auzit din sectorul în care stăteau fanii echipei FCU Craiova.

Arbitrul Andrei Chivulete a oprit meciul, apoi a decis să trimită echipele la vestiare.

Meciul s-a reluat după 10 minute, însă fanii olteni au cotinuat cu scandările xenofobe, iar Chivulete a oprit meciul definitiv!

Cel mai probabil, FCU Craiova va pierde cu 3-0 la masa verde meciul cu Sepsi.

Conform PrimaSport, fanii Craiovei au premeditat această acțiune. Ei și-au dorit cu tot dinadinsul ca echipa să piardă meciul pentru a se răzbuna pe Adrian Mititelu junior. Acesta a sărit să bată un suporter după jocul cu UTA de acasă.

”Trebuie să verificăm aceste informaţii, dar dacă e adevărat, e ceva foarte grav! Stăteam şi mă gândeam dacă aceşti suporteri sunt mulţumiţi de ce au făcut. Echipa pe care o susţin a pierdut trei puncte. Ce vină au suporterii Craiovei care nu au făcut deplasarea şi vor să asiste la aceste meci? Vor fi victime colaterale”, a spus Lucian Goian la PrimaSport

1 Articol dubios despre România apărut în presa de la Budapesta...