Reghe, înfrângere la limită în fața lui Ronaldo și a colegilor săi

Reghe, înfrângere la limită în fața lui Ronaldo și a colegilor săi

Starul portughez a contribuit din plin la victoria echipei sale printr-un gol și o pasă decisivă.

Cristiano Ronaldo a contribuit decisiv la victoria echipei sale. Foto: Getty Images

Cristiano Ronaldo a contribuit decisiv la victoria echipei sale. Foto: Getty Images

Al Taee, echipa românilor Laurențiu Reghecampf și Andrei Cordea, a pierdut pe teren propriu confruntarea cu Al Nassr, cu scorul de 1-2.

Cristiano Ronaldo titular, în echipa oaspeților a oferit o pasă decisivă la golul lui Talisca (minutul 32) și a marcat din penalty în minutul 87.

De partea gazdelor, Andrei Cordea (ex-FCSB) și Marko Dugandzic (ex-Rapid) au fost titulari în formația lui Reghe, fiind însă schimbați în minutul 78, respectiv 90+2. Al Taee a sperat că poate obține măcar un egal, Misidjan reușind să egaleze în minutul 79.

Al Taee ocupă locul 12 după 8 meciuri, la numai 3 puncte de zona retrogradării.

Al Taee - Al Nassr 1-2, Au marcat: Misidjan '79 / Talisca '32, Ronaldo '87 (pen.)

Echipele de start:

Al Taee: 1. Braga - 12. Kasim, 5. Roco, 27. Bauer, 88. Alnakhili - 30. Semedo, 8. Abdullah - 10. Misidjan, 43. Mensah, 11. Cordea - 9. Dugandzic

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Al Nassr: 44. Al Aqidi - 15. Telles, 27. Laporte, 78. Lajami, 2. Al Ghannam - 77. Brozovic, 17. Al Khaibari, 10. Mane, 25. Otavio, 94. Talisca - 7. Ronaldo

Antrenor: Luis Castro

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Răsturnare de situație! / Descoperire importantă făcută de specialiştii INSEMEX în cazul exploziei din Rahova!

2 VIDEO Deranj public în Grecia după ce cântăreața Despina Vandi a făcut pană pe autostradă și a fost dusă la hotel cu o mașină de patrulă a poliției

3 Tudor Chirilă, revoltat de decizia CCR și mesaj tranșant pentru magistrați: „E atât de greu de acceptat că trebuie să munciți ca toți ceilalți”

4 Un cardiolog a explicat care este valoarea normală a colesterolului: „De la acest prag în jos, ateroscleroza începe să dea înapoi”

5 De citit... / Destinele României au fost preluate de judecători și procurori. Oamenii politici și cetățenii au fost scoși din joc