Rompetrol, confruntat cu un atac cibernetic complex în urma căruia nu funcționează site-urile companiei și serviciul Fill and Go

Rompetrol, confruntat cu un atac cibernetic complex în urma căruia nu funcționează site-urile companiei și serviciul Fill and Go

Rompetrol s-a confruntat cu un atac cibernetic complex și în acest moment nu funcționează site-urile companiei și serviciul Fill and Go din benzinării. Potrivit unui comunicat de presă, compania este în legătură permanentă cu autoritățile pentru a rezolva situația. Pentru protejarea datelor, Rompetrol a sistat temporar funcționarea site-uri lor și a serviciului Fill and Go atât pentru flote, cât și pentru persoanele fizice. Activitatea benzinăriile Rompetrol se desfășoară normal, clienții având la dispoziție opțiunea plății în numerar sau prin card bancar.

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

4 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?