S-a împușcat în cap. 20 de ani. Era un idol

S-a împușcat în cap. 20 de ani. Era un idol

S-a împușcat în cap. 20 de ani. Era un idol

La 8 aprilie 1994, cel care a fost numit „purtătorul de cuvânt al unei generaţii“ a fost găsit mort în casa lui din Seattle, moartea lui fiind declarată sinucidere, deşi acest subiect rămâne şi acum unul controversat.

Cunoscut pentru versurile sale abrazive şi tulburătoare, precum şi pentru registrul vocii, Cobain este considerat unul din cei mai influenţi cântăreţi rock din toate timpurile. Cobain a format în 1986 trupa Nirvana împreună cu Krist Novoselic. În primii doi ani trupa a devenit cunoscută printre amatorii de grunge din Seattle.

Mai multe, pe Adevărul .

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

4 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?