S-a semnat cel mai mare contract din istoria sportului: un dominican se umple de bani

Dominicanul Juan Soto a semnat un contract cu clubul New York Mets din Liga profesionistă nord-americană de baseball (MLB), pentru suma de 765 de milioane de dolari şi pentru o perioadă de 15 ani.

Baseball-ul, iubit în SUA

Baseball-ul, iubit în SUA

Este cel mai mare contract din istoria sportului, a anunţat, duminică, presa americană, citată de EFE.

Contractul lui Soto este peste acordul de 700 de milioane de dolari pe 10 ani încheiat de japonezul Shohei Ohtani anul trecut cu Los Angeles Dodgers şi care reprezentase un nou record în materie de salarii în lumea sportului.

Soto a jucat în sezonul trecut pentru New York Yankees şi va deveni vedeta echipei New York Mets.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă