Şapte migranţi ilegali, arestaţi în timp ce încercau să intre în România ascunşi într-un camion

Şapte migranţi ilegali proveniţi din Siria au fost arestaţi, vineri, la punctul de trecere a frontierei Ruse-Giurgiu, a anunţat poliţia de frontieră bulgară, potrivit BTA.

Migranţii au fost descoperiţi într-un camion cu numere de înmatriculare slovene, care plecase din Turcia cu destinaţia Germania.

Şoferul, un cetăţean turc, le-a explicat autorităţilor bulgare că nu ştie cum au ajuns sirienii în camionul pe care îl conducea.

Migranţii au fost arestaţi şi vor compărea în faţa judecătorilor. AGERPRES


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Alegeri Ungaria 2026 / Partidul de opoziție TISZA a înregistrat 55% iar FIDESZ, partidul lui Viktor Orban, 38%

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea