Șefa de cabinet a lui Ludovic Orban a demisionat din guvern

Șefa de cabinet a lui Ludovic Orban a demisionat din guvern

Madălina Simion, directorul de cabinet al premierului Ludovic Orban și mâna dreaptă a acestuia de ani buni, a demisionat din funcția de la guvern, potrivit unui anunț publicat în Monitorul Oficial, scrie G4Media.

Este al doilea aliat apropiat al lui Ludovic Orban care părăsește rapid Palatul Victoria după demisia acestuia. Primul plecat a fost Antonel Tănase, secretarul general al Executivului.

Ludovic Orban a demisionat luni din postul de premier, într-o mișcare ce a luat prin surprindere PNL. Demisia a venit după o discuție scurtă cu președintele Klaus Iohannis. Locul său a fost luat de Nicolae Ciucă, ministru al Apărării și premier interimar.


populare
astăzi

1 Răsturnare de situație! / Descoperire importantă făcută de specialiştii INSEMEX în cazul exploziei din Rahova!

2 Tudor Chirilă, revoltat de decizia CCR și mesaj tranșant pentru magistrați: „E atât de greu de acceptat că trebuie să munciți ca toți ceilalți”

3 VIDEO Deranj public în Grecia după ce cântăreața Despina Vandi a făcut pană pe autostradă și a fost dusă la hotel cu o mașină de patrulă a poliției

4 Un cardiolog a explicat care este valoarea normală a colesterolului: „De la acest prag în jos, ateroscleroza începe să dea înapoi”

5 De citit... / Destinele României au fost preluate de judecători și procurori. Oamenii politici și cetățenii au fost scoși din joc