Şeful Serviciului Urbanism din Primăria Panciu a murit după ce s-a infectat cu noul coronavirus. Avea doar 34 de ani

Şeful Serviciului Urbanism din Primăria Panciu a murit după ce s-a infectat cu noul coronavirus. Avea doar 34 de ani

Şeful Serviciului Urbanism din Primăria Panciu a murit după ce s-a infectat cu noul coronavirus. Avea doar 34 de ani.

Acesta a fost diagnosticat cu noul coronavirus în urmă cu aproximativ două săptămâni, timp în care a fost internat la Institutul „Matei Balş”. 

Ionuţ Bută, şeful Serviciului Urbanism din Primăria Panciu, a pierdut lupta cu virusul care face ravagii pe planetă de mai bine de jumătate de an. Acesta era finul primarului Iulian Nica şi avea doar 34 de ani.

El s-a infectat acum aproximativ două săptămâni, iar la puţin timp a fost dus în stare gravă la Institutul "Matei Balş" din Bucureşti, unde a şi murit.

Soţia sa este la rândul ei internată în spital, fiind confirmată cu Covid-19. De menţionat că în urmă cu o săptămână Primăria Panciu a fost închisă după ce doi funcţionari şi viceprimarul Dumitru Huzum au fost confirmaţi pozitiv.

Până sâmbătă, în Vrancea erau peste 1.200 persoane infectate, 736 vindecate şi 72 decese. În spitalele de la Focşani şi Adjud se află internaţi 83 de pacienţi, dintre care opt la secţia ATI, cinci la Focşani şi trei la Adjud.

În spitalele de la Focşani şi Adjud se află internaţi 83 de pacienţi, dintre care opt la secţia ATI, cinci la Focşani şi trei la Adjud.


populare
astăzi

1 Mini-autostrada Clujului, pregătită de inaugurare. Imagini de pe șantierul primului drum expres din nord-vestul României

2 BREAKING „De ce să sufere toată România din cauza celor 1.000 de șmecheri?” / Iancu Guda a publicat lista cu cei mai mari 1000 de datornici la stat

3 Surprinzătoarea postare a Ambasadei SUA la București...

4 România, Ciolacu, decembrie / „Goluri temporare de casă consecutive în Trezorerie”

5 VIDEO Priviți, accidentul cu șase mașini de pe Autostrada Soarelui, filmat de camera de la bordul unui vehicul