Sibiu: Preşedintele CJ şi prefectul, criticaţi după ce s-au fotografiat pe un drum care era asfaltat pe ploaie

Preşedintele Consiliului Judeţean (CJ) Sibiu, Daniela Cîmpean, şi prefectul Mircea Creţu sunt criticaţi de reprezentanţii filialei judeţene a PSD după ce s-au fotografiat cu umbrele, pe un drum care era asfaltat în timp ce afară ploua.

"Cum să mergi pe ploaie torenţială, ascuns sub umbrelă, să asişti la asfaltarea unor drumuri judeţene, apoi să te mai şi lauzi pe Facebook-ul oficial al Prefecturii cu această 'realizare'?! Aleşi locali ai PNL Sibiu sfidează toate legile existente. Prefectul judeţului, Mircea Creţu, fruntaş PNL, şi doamna Daniela Cîmpean, preşedintele penelist al Consiliului Judeţean Sibiu, au călcat în picioare toate normativele tehnice în vigoare care spun clar că asfaltul turnat pe ploaie este risipă de bani publici. Luni, pe ploaie torenţială, pe drumurile judeţene din Racoviţa şi Cisnădie, prefectul şi preşedintele Consiliului Judeţean au asistat de sub umbrele la turnarea covorului asfaltic, privind cum se duc pe Apa Sâmbetei banii judeţului", se arată într-un comunicat de presă al PSD Sibiu remis, marţi, AGERPRES.



Luni după-amiaza, pe pagina de Facebook a Prefecturii Sibiu au fost publicate fotografii cu Mircea Creţu şi Daniela Cîmpean, cu umbrele, în timp ce au verificat cum sunt asfaltate drumurile din judeţ. Câteva fotografii au fost făcute când ploua.

"În cursul zilei de astăzi (luni - n.r.), prefectul judeţului Sibiu, Mircea Creţu, împreună cu preşedintele Consiliului Judeţean, Daniela Cîmpean, au efectuat vizite în teren pentru a vedea cum decurg lucrările de reparaţii ale drumurilor judeţene din Racoviţa şi Cisnădie", este mesajul postat de Prefectura Sibiu, luni, pe Facebook. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă