Silvia Soler-Espinosa, posibila adversară a Simonei Halep în turul doi la Indian Wells (WTA)

Silvia Soler-Espinosa, posibila adversară a Simonei Halep în turul doi la Indian Wells (WTA)

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, a treia favorită a turneului WTA de la Indian Wells, este calificată direct în runda a doua a competiției californiene, fază în care ar putea-o întâlni pe Silvia Soler-Espinosa (Spania).

Soler, care va juca în primul tur cu o adversară venită din calificări, a fost învinsă de Halep cu 6-2, 6-1, luna trecută, la Galați, în meciul de Fed Cup dintre România și Spania (3-2). Iberica (27 ani) ocupă locul 64 în lume.

La ediția de anul trecut a turneului, Halep s-a oprit în semifinale, fiind învinsă de poloneza Agnieszka Radwanska, în două seturi, cu 6-3, 6-4.


populare
astăzi

1 Foarte interesant! / Un episod straniu cu Bolojan și Thuma în plină criză în Coaliție, liderul începe să fie izolat

2 Ce se întâmplă la Moscova? / Putin se teme de o lovitură de stat. Panica a cuprins Kremlinul, președintele „a rămas fără cărți de jucat”

3 Gazetarul Cristian Tudor Popescu explică „la ce e bună Catedrala”: „E o clădire folositoare poporului român”

4 De citit... / Vechea elită a lui Putin e neliniștită. O nouă generație de personaje se ridică spre vârf

5 Ponta, lângă Makaveli la negocierile cu parlamentari care au plecat din partidele POT și SOS