Simona Halep - Shuai Zhang 6-4, 6-2. Calificare fără emoţii pentru Halep în optimile de finală de la Rogers Cup

Deşi nu a arătat cel mai bun joc al său pe teren, românca s-a impus după doar 40 de minute de joc în primul set. Halep a alternat loviturile bune cu mai multe greşeli neforţate de care însă adversara sa nu a profitat.

În setul secund, Halep a intrat mai bine în joc şi nu i-a dat adversarei nicio şansă reuşind să câştige primele două game-uri. Partida s-a încheiat după 130 de minute de joc cu victoria româncei care va avea o misiune dificilă în următorul tur, acolo unde poate întâlni o adversară din top 10.

Următorul meci, în optimile de finală de la Rogers Cup, turneu de categorie WTA 1000, va fi unul foarte dificil pentru sportiva din România care o va întâlni pe Jill Teichmann (21 WTA), care a trecut de Anett Kontaveit (2 WTA), scor 6-4, 6-4. Va fi primul duel direct Halep - Teichmann.

În primele două partide de la Rogers Cup, Simona Halep nu a pierdut niciun set.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

4 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă