Steriu (PMP): Suntem deschiși pe orice variantă de dreapta și dispuși să analizăm posibilitățile

Steriu (PMP): Suntem deschiși pe orice variantă de dreapta și dispuși să analizăm posibilitățile

Președintele executiv al PMP Valeriu Steriu a declarat vineri că reprezentanții partidului sunt deschiși la orice variantă de dreapta în noul Parlament, arătând că există posibilitatea unor discuții cu PNL.

"După preluarea acestor certificate constatatoare există posibilitatea să avem mai multe discuții. Suntem deschiși pe orice variantă de dreapta și dispuși să analizăm posibilitățile, dincolo de cele aritmetice și cele politice", a spus Steriu, la sediul BEM.

El a susținut că reprezentanții PMP nu au avut întâlniri cu cei ai PNL.

Totodată, Steriu a arătat că PMP este deschis la o colaborare parlamentară cu liberalii.

"Cred că putem avea chiar un vârf de lance în ceea ce înseamnă opoziție. Există o experiență bogată, iar președintele Băsescu în multe situații a reușit să demonstreze că partidul poate să înfrunte o majoritate precum cea a PSD", a spus liderul PMP.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Nu-mi vine să cred ce văd” / Cum arată Lacul Vidraru după ce nivelul apei a scăzut cu peste 100 de metri

2 Prognoza meteo până la Crăciun. Cum se anunță vremea în următoarele patru săptămâni

3 Așa o fi?

4 Judecător cu o vechime de 28 de ani, promovat la ÎCCJ. Cum a răspuns când a fost întrebat de ce nu s-a pensionat

5 „Noua Eră” a sosit și în Europa / România a rămas iar pe nicăieri...