Tăriceanu: Trebuie să dăm dreptul simpatizanţilor noştri să facă propria alegere în turul al doilea

Tăriceanu: Trebuie să dăm dreptul simpatizanţilor noştri să facă propria alegere în turul al doilea

Preşedintele ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, recomandă simpatizanţilor şi membrilor partidului să facă propria alegere în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, susţinând că "niciuna dintre ofertele celor doi candidaţi nu este convingătoare".
 


"Mai sunt câteva zile până la desfăşurarea turului doi, care va da rezultatul privitor la viitorul preşedinte al României pentru următorii 5 ani. Chiar azi am avut o videoconferinţă cu preşedinţii organizaţiilor judeţene, unde am constatat, nu e de mirare, că există o mare diversitate de puncte de vedere. Din punctul meu de vedere, niciuna din ofertele celor doi candidaţi nu este una convingătoare şi, având în vedere că Mircea Diaconu nu s-a calificat în turul doi, eu consider că trebuie să dăm dreptul simpatizanţilor noştri, membrilor noştri, în mod liber şi democratic să facă propria alegere, pe baza propriei analize, pe baza propriei evaluări şi să decidă în consecinţă", a scris Tăriceanu, miercuri, pe Facebook . AGERPRES


populare
astăzi

1 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

2 Mesaj halucinant al judecătoarei urmărite de procurori în dosarul lui Georgescu: „Oamenii-șerpi te vând pe 30 de arginţi”

3 Noua Eră / Priviți cu cine s-a căsătorit acest japonez de 53 de ani!

4 Daciana Sârbu își apără relația cu „cârlanul”

5 Asta e „marea” Rusie, care se pretează la așa ceva?