Tenis: Americanii Opelka şi Isner, finalişti la turneul ATP de la Houston

Tenis: Americanii Opelka şi Isner, finalişti la turneul ATP de la Houston

Finala turneului de tenis ATP de la Houston (SUA), cu premii totale de 594.950 de dolari,se va disputa duminică între americanii Reilly Opelka (18 ATP) şi John Isner (27 ATP).

În semifinale, Opelka, 24 ani, l-a învins pe australianul Nick Kyrgios (94 ATP) cu 6-3, 7-5, în timp ce Isner, 35 ani, l-a eliminat pe chilianul Cristian Garin, 29 ATP, cu 4-6, 6-3, 6-4.

Opelka a câştigat deja un titlu ATP în acest sezon, la Dallas, în timp ce Isner a avut cel mai bun rezultat o semifinală la Dallas, unde a fost eliminat chiar de adversarul din finala de duminică.
AGERPRES/(editor: Teodor Ciobanu, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”