Tenis: Ana Bogdan, calificată în optimile turneuluui WTA de la Florianopolis (Brazilia)

Tenis: Ana Bogdan, calificată în optimile turneuluui WTA de la Florianopolis (Brazilia)

Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan s-a calificat, marți, în optimile de finală ale turneului WTA de la Florianopolis (Brazilia), dotat cu premii totale de 226.750 dolari, după ce a dispus cu 6-3, 6-2 de Luisa Stefani (Brazilia), în vârstă de 17 ani. Ana Bogdan (22 ani), aflată pe locul 189 în lume, s-a impus în 66 de minute și și-a asigurat un cec de 3.400 dolari și 30 de puncte WTA.

În optimi, românca o va înfrunta pe învingătoarea dintre americanca Bethanie Mattek-Sands, a cincea favorită, și Mandy Minella (Luxemburg). AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?