Tenis: Begu și Niculescu, în sferturile probei de dublu la Wuhan (WTA)

Perechea formată din jucătoarele române de tenis Irina Begu și Monica Niculescu s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Wuhan (China), dotat cu premii totale de 2.212.250 dolari, după ce a învins favoritele numărul trei, Caroline Garcia (Franța)/Katarina Srebotnik (Slovenia), cu 6-2, 6-2.

Româncele au obținut victoria în doar 63 de minute și și-au asigurat un cec de 16.425 de dolari și 190 de puncte WTA la dublu.

Begu și Niculescu, învinse marți în optimi la simplu, vor juca în sferturi contra perechii spaniole Garbine Muguruza/Carla Suarez Navarro, cap de serie numărul 7, victorioasă cu 7-6 (3), 6-2 în fața cuplului Ala Kudriavțeva (Rusia)/Olga Savciuk (Ucraina). AGERPRES


populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

3 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver

4 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

5 Țara în care am ajuns să trăim...